Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Papież

( ilość produktów: 5 )

Zamawiając obrazek, dołącz dedykację, a wygrawerujemy ją dla Ciebie GRATIS.

Papież Jan Paweł II, a także albo przede wszystkim święty Kościoła katolickiego był i jest niezwykle ważną postacią dla Polaków. Był także uwielbiany przez rzesze chrześcijan na całym świecie. Karol Józef Wojtyła, urodzony w Wadowicach w 1920 roku, zmarł w Watykanie w 2005 roku.

Papieżem został wybrany w 1978 roku. Był bardzo wpływowym przywódcą. Miał wpływ na obalenie komunizmu, nawiązał także kontakt z przedstawicielami innych wyznań świata: judaizmem, islamem, Kościołem prawosławnym.

Był niezwykle kochany przez wszystkich katolików. Łącznie odbył pielgrzymki do 129 krajów głosząc zasady chrześcijaństwa, miłości, dobroci i dialogu.

Uwielbiał sport. W młodości grał w piłkę nożną. Jeździł na nartach. Studia rozpoczął na polonistyce na Uniwersytecie Jagiellońskim, niestety zostały przerwane przez wojnę. Był z zamiłowania poetą i aktorem. Założył nawet Teatr Rapsodyczny.

W trakcie wojny postanowił studiować teologię i tak wstąpił na drogę, która zaprowadziła go do Watykanu.

Obrazek srebrny z wizerunkiem Jana Pawła II to piękny prezent dla osób, które były duchowo z nim związane, które były świadkami jego wyboru na papieża, a także śmierci i pamiętnej chwili pożegnania kiedy wiatr zamknął Pismo Święte na jego trumnie.

pixel