Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ryngrafy srebrne

( ilość produktów: 24 )

Ryngraf - prezent na wyjątkowe okazje

Szukającym wyjątkowego prezentu na różne okazje - jak choćby chrzest, pierwsza komunia święta, urodziny lub ważne rocznice - oferujemy duży wybór ryngrafów prezentowanych w naszym sklepie internetowym. Za każdym razem, gdy chcemy podkreślić podniosłość danego wydarzenia - wybór takiego prezentu prawie zawsze jest właściwy. Tym bardziej że oprócz znaczenia symbolicznego, istotne jest też to, że wszystkie znajdujące się w naszej ofercie ryngrafy wykonane są ręcznie przez polskiego producenta.

Który wzór ryngrafu wybrać?

To zależy oczywiście od indywidualnych preferencji - każdemu przecież podoba się coś innego. Jeśli coś możemy podpowiedzieć, to:

  • jeśli chodzi o ryngraf na chrzest, najczęściej wybierany jest ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Równie dobrze sprawdzi się on też w przypadku innych okazji związanych z sakramentami, tradycją i kulturą;
  • dla kierowców najlepszym wyborem może być srebrny ryngraf z wizerunkiem św. Krzysztofa, tradycyjnego patrona kierowców. Święty Krzysztof jest też patronem m.in. dobrej śmierci, przewoźników, podróżników i pielgrzymów, biegaczy oraz żeglarzy. W każdym z tych przypadków osoba obdarowana powinna docenić nasz wybór;
  • na okazje związane ze ślubem lub jego rocznicą - warto wybrać ryngraf srebrny z podobizną Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus;
  • w pokoju dziecięcym powinno się zawiesić wzór z Aniołem Stróżem, aby ten cały czas pilnował swojego małego podopiecznego.

Znaczenie symboliki ryngrafu

Bez względu jednak na to, który ze wzorów wybierzemy, to choć starożytne znaczenie ochronne ryngrafu od XVII wieku przyjęło raczej nowe znaczenie patriotyczno-religijne - to jego symbolika jest ponadczasowa. Niezależnie od tego, czy będzie on wykorzystywany jako forma medalika i noszony cały czas przy sobie, czy też będzie ozdabiał domową ścianę - wtedy warto sięgnąć po większe egzemplarze - jego obecność potrafi dawać siłę.

Srebrny ryngraf wartość nie tylko estetyczno-duchowa

Oprócz znaczenia symbolicznego, pamiętajmy że dostępne ryngrafy wykonywane są ze srebra próby 925, a każdy egzemplarz jest inny od pozostałych ze względu na ręczne ich wykonywanie. Tym samym wartości duchowej towarzyszy również wartość materialna, co dodatkowo wzmacnia zarówno symbolikę daru, jak i intencje darczyńcy.

pixel