Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szkaplerz

( ilość produktów: 10 )

Jak wygląda szkaplerz?

Na awersie medalika znajduje się wizerunek Matki Bożej Szkaplerznej, a na rewersie Serca Pana Jezusa.
Szkaplerz w formie medalika został wprowadzany jako zamienna forma płóciennego szkaplerza w 1910 roku.
Wierni kościoła, którzy noszą medalik szkaplerzny uczestniczą we wszystkich tych przywilejach duchowych, które wynikają z noszenia tradycyjnego szkaplerza w formie habitu.

Szkaplerz Karmelitański

Szkaplerz Karmelitański sklep ma w ofercie srebrny oraz złoty.

W Palestynie, na przełomie XII i XIII wieku na zboczach góry Karmel powstało bractwo Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zwierzchnik zakonu w ufnej modlitwie zwrócił się do NMP. Matka Boża objawiła się modlącemu św. Szymonowi Stockowi i wskazała na szkaplerz, którego noszenie miało ochronić przed ogniem piekielnym. Szkaplerz karmelitański - znak wybawienia który odtąd symbolizował Jej miłość i bliskość.
Stolica Apostolska Potwierdziła przywileje Szkaplerza i prawdziwość obietnic Maryi.

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

Istnieje alternatywna wersja medalika szkaplerznego. W tym wariancie na pierwszej stronie jest wizerunek Matki Boskiej, a na drugiej stronie znajduje się wizerunek Michała Archanioła.

Modlitwa szkaplerzna

O Najchwalebniejsza, Królowo Niebios, Maryjo. Najczystsza Dziewico i  Najgodniejsza Boża Rodzicielko. Przypominam dziś sobie w głębi serca przez przyjęcie szkaplerza świętego zawarte z Tobą przymierze, że przez całe życie będę jak najwierniej i jak najgorliwiej służył Tobie i Twojemu Boskiemu Synowi. Składam Ci najpokorniejsze dzięki, o Najpotężniejsza Pani, że raczyłaś mnie biednego grzesznika przyjąć do grona Braci za pośrednictwem szkaplerza świętego. Obieram Cię dzisiaj na zawsze za moją Najukochańszą Matkę, Opiekunkę i Pośredniczkę przed Bogiem. Proszę Cię pokornie, aby Twój szkaplerz był dla mnie znakiem zbawienia, bronią w niebezpieczeństwach duszy i ciała. O najlitościwsza Matko, wyjednaj mi u Boskiego Syna odpuszczenie grzechów moich, łaskę do prawdziwej pokuty i poprawy mojego życia, stałość w wierze świętej, w nadziei, w miłości Boga i bliźniego, w cierpliwości i w czystości odpowiedniej do mojego stanu. Szczególnie zaś stań przy mnie w ostatniej chwili mego życia i daj mi doznać tego, coś przyrzekła, że kto  tym świętym Twoim szkaplerzu umrze bogobojnie, ten nie będzie cierpiał ognia wiecznego. Amen

pixel