Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Różańce na palec

( ilość produktów: 12 )

Różaniec na palec

Różaniec jest jedną z modlitw najczęściej odmawianych przez wiernych Kościoła katolickiego, nie tylko na nabożeństwach, ale również w domach lub innych miejscach publicznych. Dzięki różańcowi zakładanemu na palec, możemy zawsze mieć go przy sobie i zająć się modlitwą, na przykład w czasie podróży.

Symbolika różańca

Słowo różaniec pochodzi od łacińskiego rosa (róża), a dokładniej- rosarium, czyli ogród różany. Stąd też, w czasach średniowiecza, odmówienie różańca było porównywane do ofiarowania wieńca kwiatów Matce Boskiej. Maryja jest więc w różańcu określana jako Róża Mistyczna lub Róża Duchowna. Różaniec to wyjątkowa modlitwa medytacyjna, w trakcie której rozważamy całe życie Jezusa Chrystusa, poprzez wydarzenia upamiętnione za pomocą tajemnic radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych. Różaniec jest również bardzo silnie powiązany z kultem Matki Boskiej, za której wstawiennictwem, wierni zanoszą swoje prośby do Boga.

Pierścionek różaniec

Osoby regularnie odmawiające modlitwę różańcową, potrzebują niewielkiego i wygodnego w przenoszeniu różańca, który zawsze mogą mieć przy sobie. Właśnie taki jest różaniec na palec, którego można używać w każdym miejscu i czasie. Dostępny jest w wielu rozmiarach, podobnie jak tradycyjna biżuteria. Dzięki temu możemy dopasować go do naszej dłoni i uniknąć zsuwania się lub nawet zgubienia. Do wyboru mamy okazałe srebrne i złote obrączki z grawerowaniem lub najskromniejsze- metalowe i proste w formie.

Na którym palcu nosić różaniec pierścionek?

Kościół katolicki nie określił, na którym palcu należy nosić taki różaniec. Wybór umiejscowienia różańca jest więc indywidualny, warto jednak brać pod uwagę łatwy dostęp podczas modlitwy i swobodną możliwość obracania pierścionkiem. Przyjęło się jednak, że obrączka różaniec jest noszona na serdecznym palcu, tak jak obrączka ślubna.

pixel